Top 1

ERGAB yöneticileri Doğu Perinçek'i ziyaret etti

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) yönetimi, Kemaliyeli Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i ziyaret ettiler.


Erzincanlı Gazeteciler Birliği yöneticileri, Kemaliye'nin Apçağa Köyünden olan Gazeteci-Yazar ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i Beyoğlu'unda bulunan il binasındaki makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet ettiler.


ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara, Başkan Yardımcısı Veli Sarıboğa, Genel Sekreter Ercan Babacan, Üyeler Mehmet Elçi ve Musap Babacan'dan oluşan ERGAB heyeti, Gazeteci-Yazar Doğu Perinçek'i, Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi'nin de bulunduğu, Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı binasında ziyaret ettiler ve fikir alışverişinde bulundular.


ERGAB Başkanı Sedat Sevim, gurbette yaşayan Erzincanlı gazeteciler arasında ki dayanışmayı sağlamak için birlik kurduklarını ifade ederek, “İstanbul'da, ulusal ve yerel alanda, yazılı-görsel medyada görev yapan gazeteciler arasında birlik, beraberliği ve dayanışmayı sağlamak amacıyla ERGAB’ı kurduk. Birliğimiz, kısa sürede üstlendiği misyonu en güzel şekilde yerine getirerek, gurbetteki çok sayıda Erzincanlı gazeteciyi bir çatı altında topladı" dedi.


Gazeteci-Yazar ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Gurbette yaşayan Erzincanlılar, her zaman birlik beraberlikleriyle diğer illere de örnek olmaktalar. Bir Erzincanlı ve gazeteci olarak, bu Birliğin kurulmasından büyük mutluluk duydum. Gazeteci hemşehrilerimizi bir çatı altında topladığınız için sizleri tebrik ediyorum" dedi.
Erzincanlıların memleket sevdalısı insanlar olduğunu ifade eden Doğu Perinçek, "Bizim hemşehrilerimiz, her zaman ülkesine, vatanına ve bayrağına bağlı insanlar olmuşlardır. Ülkemize büyük hizmetleri olan çok sayıda insan yetiştirmiştir. Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bakanlar, Askerler, Akademisyenler ve her alanda üst düzey hemşehrilerimiz ülkemizin gelişmesine, büyümesine katkı sunmuşlardır" dedi.


Ziyaret sonrasında, ERGAB yönetimi tarafından Doğu Perinçek'e, memleketi Kemaliye'de Fotoğraf Sanatçısı Lütfi Özgünaydın tarafından çekilen bir fotoğrafı hediye edildi.