Top 1

ERGAB sezonu açtı

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB), her ay düzenlediği İstişare ve Dayanışma Toplantılarının 2019-2020 sezonunun startını verdi.

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) her ay organize ettiği ve yaz sezonu dolayısıyla ara verdiği İstişare ve Dayanışma Toplantılarının 2019-2020 sezonunun startını verdi. ERGAB üyeleri, Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı ve KEFTUD Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Coşkun'un ev sahipliğinde, Sultangazi de bulunan Asıltat merkez binasında bir araya gelerek, yeni sezon ile ilgili çalışmalarını değerlendirdi.

Her ay düzenleniyor
Toplantıda konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, sezonun ilk toplantısına ev sahipliği yapan Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun ve toplantıya katılan STK başkanlarına teşekkür etti.
Yaz sezonu dolayısıyla ara verdikleri toplantıları, yeniden başlattıklarını ifade eden Başkan Sevim, “Yaz sezonunda ara verdiğimiz toplantılarımıza yeni sezonda kaldığımız yerden devam edeceğiz. Her ay bir biraraya gelerek, dayanışmamızı sağlayacağız. İstanbul'da gazetecilik yapan hemşehrilerimizi bir çatı altında toplama misyonuyla kurulan ERGAB, kısa zamanda bu misyonunu başarıyla yerine getirdi” dedi.

Erzincan’a katkı sağlar
Toplantıya ev sahipliği yapan Asıltat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Coşkun da konuşmasında, ERGAB üyeleri ve ilçelerin STK başkanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Erzincan STK'ları ile ERGAB'ın birlik içerisinde çalışmasının Erzincan’a önemli katkılar sunacağına inanıyorum" dedi.

ERGAB ile birlikteyiz
İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu ve Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü de konuşmalarında, ERGAB üyeleri ile bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada ERGAB ile el ele gönül birlikteliği içerisinde Erzincan'a hizmet edeceklerini belirttiler.

Toplantıya katılan ERGAB üyeleri ise, ERGAB Ailesinin her geçen gün hızla büyüdüğüne vurgu yaparak, ERGAB Ailesinin içerisinde bulunmanın kendileri için onur olduğunu ve birlik beraberlik içerisinde yollarına devam edeceklerini belirttiler. Toplantıda yapılan konuşmaların ardından yöresel sanatçı Oktay Yardımcı'nın cümbüşü eşliğinde türküler söyleyen davetliler doyasıya eğlendiler.

Toplantıya, ERGAB üyelerinin yanı sıra, Erzincan İl İlçe Dernekleri Platformu ve İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Cahit Tatar, KEFTUD Başkanı Murat Akoğlu, Refahiye Dernek Başkanı Eyüp Ferudun Süngü, Kemahlılar Dernek Başkanı Fahrettin Arslan, Bağcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ensar Dağcı ve Sultangazi Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Bekir Türkben de katıldı.