Top 1

ERGAB yeni yılda da geleneği sürdürdü

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Ocak ayı İstişare Toplantısını Eriza Catering Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Özmen'in ev sahipliğinde, gerçekleştirdi.


Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) Ocak ayı İstişare ve Dayanışma Toplantısını Eriza Catering Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Özmen ve ağabeyi TCDD 1.Bölge İşletme Müdürü Reşat Özmen ev sahipliğinde, üyelerin katılımıyla gerçekleştirdi.


ERGAB üyeleri arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak amacıyla kış sezonunda her ay düzenlenen İstişare ve Dayanışma Toplantısında bir araya gelen ERGAB Üyeleri, çalışmalarını değerlendirerek fikir alışverişinde bulundular.


Toplantının açılışını yapan Yönetim Kurulu Üyesi Recep Babacan, Birliğin gerçekleştirdiği faaliyetler ve yeni sezonda yapılacak çalışmalar hakkında üyelere bilgiler verdi.


Toplantıda konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, her ay bir işadamının ev sahipliğinde düzenledikleri toplantılarda bir araya geldiklerini belirterek, toplantıya ev sahipliği yaparak, kendilerini ağırlayan işadamı Çetin Özmen ve TCDD İşletme Müdürü Reşat Özmen'e teşekkür etti.
ERGAB Ailesine her geçen gün yeni isimlerin katıldığını ifade eden Başkan Sedat Sevim, "İstanbul'da gazetecilik görevini yürüten hemşehrilerimizi bir çatı altında toplayan ERGAB, kısa zamanda önemli bir yol kat etti. Yazılı ve görsel basında çalışan çok sayıda hemşehrimizi ERGAB çatısı altında buluşturduk. İstanbul'da, Erzincan sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yere oturduk. Biz sayı olarak belki çok azız ama kalpleri memleketi için çarpan, Erzincan sevdalısı sizlerle, gönül birlikteliği sağlayarak, büyük bir aile olmayı başardık" dedi.


Toplantıya ev sahipliği yapan Eriza Catering Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Özmen de, ERGAB Üyelerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "ERGAB'ın kısa zamanda önemli bir birliktelik sağladığını görüyorum. Bizlerde kısa süre önce Kocaeli Erzincanlılar Derneğini kurduk. Sizler gibi kısa zamanda çok güzel hizmetlere imza attık ve birde dernek merkezi aldık. Yine, bölgede bir Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova'yı kapsayan GEDİDAÇ'ımız var. Erzincanlılar her yerde birlik beraberlik içerisindeler" dedi.


Erzincan'ın hak ettiği yerde olmadığını vurgulayan İşadamı Çetin Özmen, "Ben 26 yıl Erzincan Çarşı Mahallesinde yaşadım. Erzurum ve Sivas arasında sıkışıp kalmışız. Özellikle sporda hak ettiğimiz yerden çok uzağız. Futbol takımımızın güçlü bir sponsoru olduğu halde başarımız yok. Erzincan'ın geçmişte her branşta Milli Sporcusu ve şampiyonlukları vardı. Şuan ki başarısızlıklar bizler üzüyor" dedi.


TCDD 1.Bölge İşletme Müdürü Reşat Özmen de, ERGAB üyeleri ile bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanmasının Erzincan için önemli olduğunu belirtti.
Toplantıya katılan ERGAB üyeleri ise, Erzincanlı Gazetecileri bir çatı altında toplayan oluşumun önemine vurgu yaparak, her ay düzenlenen toplantıların aralarındaki birlik beraberliğe önemli katkılar sunduğunu belirttiler.


Toplantının sonunda, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, toplantıya ev sahipliği yapan İşadamı Çetin Özmen'e, Erzincan işi bakır fincan takımı hediye etti.