Top 1

ERGAB üyeleri AYEDER'in iftarında buluştu

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) yönetimi ile Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) üyeleri iftarda biraraya geldiler.


Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği yönetimi, düzenlediği iftar yemeğinde Erzincanlı Gazeteciler Birliği üyelerini ağırladı.

 

Maltepe Hasan Kolcuoğlu Kebap'da düzenlenen programda konuşan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, ERGAB ile AYEDER'in bir aile olduğunu belirterek, "AYEDER olarak, belirli zamanlarda ve geleneksel hale getirdiğimiz iftar sofrasında da ERGAB üyeleriyle bir araya geliyoruz” dedi. İstanbul'da ki Erzincanlı gazetecilerin çatısı olan ERGAB'ın kısa sürede güzel birliktelik sağladığını ifade eden Başkan Gürsel Sarımaden, "ERGAB, sivil toplum kuruluşları ile hemşehrilerimiz arasında bir köprü vazifesi görmekte. STK'ların sesi oluyorlar ERGAB’ı çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

 

ERGAB Başkanı Sedat Sevim de konuşmasında, bizleri iftar sofrasında ağırlayan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. ERGAB olarak, AYEDER ve tüm Erzincan sivil toplum kuruluşları ile güzel ilişkiler içerisinde üstlendiğimiz misyonu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Mustafa Kul ve Televizyon programcısı Celal Pir de yaptıkları konuşmada, İstanbul'da ki Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanmasının önemine dikkat cektiler.


Programda, ERGAB yönetimi tarafından Başkanı Gürsel Sarımaden'e, Erzincan Temalı Minyatür Tablo hediye edildi.