Top 1

ERGAB, Erzincan’da ziyaretten ziyarete koştu

Çeşitli etkinliklere katılmak üzere Erzincan’a giden Erzincanlı Gazeteciler Birliği Yönetim Kurulu, kentte ve ilçelerde bir dizi ziyaretlerde bulundular.


Erzincanlı Gazeteciler Birliği Yönetimi, çeşitli etkinliklere katılmak üzere gittiği Erzincan’da ve ilçelerinde ziyaretlerde bulundular. ERGAB yönetimi Kemaliye Doğa Sporları Şenliğine katıldıktan sonra, İliç, Kemah, Refahiye ve Erzincan merkezde bir dizi ziyaretlerde bulundu. ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Vekili Şener Kara, Başkan Yardımcısı Veli Sarıboğa, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gülnahar, Üyeler Mehmet Fuat İsik, Hüseyin Bayat, İsmail Doğru ve Televizyon Programcısı Celal Pir’den oluşan heyet, Erzincan gezisi kapmasında Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’u ziyaret ettiler. Başkan Aksun’a hayırlı olsun temennisinde bulunan ERGAB yönetimi Başkan Bekir Aksun’a çalışmalarında başarılar dilediler.


Ziyaretler hız kesmedi
Heyetin Erzincan’daki ikinci ziyareti Erzincan Kültür Müdürlüğüne oldu. İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Hep’i ziyaret ederek kentte yürütülen kültür ve turizm çalışmaları hakkında görüş alış verişnide bulundular.


Erzincan Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret eden ERGAB yönetimi Başkan Muzafer Koşan ile bir araya geldiler. Cemiyetin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Koşan, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.


ERGAB yönetimi Erzincan’daki gezisini İl Genel Meclisi’ni ziyaret ederek sürdürdü. Burada İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız ve meclis üyeleri ile biraraya geldiler. Ziyarette konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Yıldız’a çalışmalarında başarılar diledi.


Erzincan Bakır Evi’ni de ziyaret eden ERGAB heyeti Bakır Evi’nde sergilinin tarihi bakır eşyaları inceleyerek çeşitli bilgiler aldılar. Bakarı Evi yöneticisi Süha Gülseven, ziyaretten dolayı ERGAB yönetimine teşekkür etti.


ERGAB’tan Anagold’a ziyaret

Erzincanlı Gazateciler Birliği yönetimi İliç’te faaliyet gösteren Anagold Madencilik şirketini ziyaret ettiler. ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Ünlü sunucu ve gazeteci Celal Pir ve beraberindekiler Anagold Madencilik Halkla İlişkiler Şefi Onur Acar ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil Yüksel’i ziyaret ettiler.


Maden çalışmaları hakkında ERGAB üyelerine çeşitli bilgiler veren Onur Acar, tesisin ekonomiye sağladığı katkının yanında sosyal projelere de destek verdiğini söyledi. Anagold Halkla İlişkiler Müdürü Halil Yüksel’de konuşmasında ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
ERGAB Başkanı Sedat Sevim de, kendilerini ağırlayan Anagold Madencilik Halkla İlişkiler Şefi Onur Acar ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil Yüksel’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.


Ziyarette ERGAB Başkanı Sedat Sevim ve Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Şener Kara, katkılarından dolayı Anagold Madencilik Halkla İlişkiler Şefi Onur Acar ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil Yüksel’e birer teşekkür plaketi verdiler.


ERGAB Yönetimi Başkan Gürbüz ve Kaymakam Aytemür ile görüştü

ErzincanlI Gazateciler Birliği üyeleri İliç Kaymakamı Hicabi Aytemür ve İliç Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz’ü ziyaret ettiler. İlk olarak İliç Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz’e ziyarette bulunan heyet, Başkan Gürbüz’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Başkanı Mustafa Gürbüz, ilçede yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. ERGAB yönetiminin ilçedeki ikinci durağı İliç Kaymakamlığı oldu. Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu belirten Kaymakam Aytemür, ilçeye yaptıkları çalışmaları hakkında bilgiler verdi. ERGAB Başkanı Sedat Sevim’de ziyaretlerde, İliç Kaymakamı Hicabi Aytemür’e ve İliç Belediye Başkanı Mustafa Gürbüz’e çalışmalarında başarılar diledi.


ERGAB heyeti Başkan Aslan’ın konuğu oldu

ErzincanlI Gazateciler Birliği üyeleri Erzincan gezisi kapmasında Kemah’ı da ziyaret ettiler. Kemahı ziyaret eden ERGAB yönetimi, Sultan Melik Türbesi, Kemah Tuzlası, Suğuk Sular Mesire Alanı ve Kemah Kalesi’ni gezdiler. Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’ı da ziyaret eden ERGAB yönetimi kendilerini Kemah’ta ağırlayan Başkan Aslan’a teşekkür etiler. Ziyaretten büyük duyduğu memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Osman Kemal Aslan, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış tarih ve kültür şehri Kemah’a herkesi beklediklerini söyledi. İlçede yaptıkları çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler veren Başkan Aslan, ilçenin bir çok sorununun çözüldüğünü belirtti.

Kemah Kalesi’nive ilçenin tarihi alanlarını gezmelerine imkan sağlayan ve kendilerini ağırlayan Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’a teşekkür eden ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Başkan Aslan’a yeniden seçilmesinden dolayı hayırlı olsun temennisinde bulunurak, çalışmalarında başarılar diledi.


Girvelik Şelalesi ve Ergan Dağı heyeti büyüledi

ErzincanlI Gazeteciler Birliği Yönetimi Erzincan gezisi kapsamında Ergan Dağı Kayak Merkezi ve Girlevik Şelalesi’ni de gezdiler. Çağlayan Beldesi’nde sulunan Girlevik Şelalesi’ne giden ERGAB heyeti, şelalenin muhteşep görüntüsü karşısında hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Hep ve Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Yahya Tekin ile birlikte Ergan Dağı Kayak Merkezini gezen heyet, merkezde incelemelerde bulundu.