Top 1

ERGAB üyeleri istişare toplantılarını sürdürüyor

Erzincanlı Gazeteciler Birliği (ERGAB) aylık istişare ve dayanışma toplantılarını düzenlemeye devam ediyor.

Erzincanlı Gazeteciler Birliği, Aralık Ayı İstişare ve Dayanışma Toplantısını TBMM Başmüşaviri ve Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal'ın ev sahipliğinde yaptı.


Çengelköy'de bulunan Sarı Köşk de düzenlenen toplantıya, ERGAB Üyelerinin yanı sıra, ERGAB Onursal Üyesi olan Televizyon Programcısı Celal Pir AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Basın Danışmanı Hüseyin Türkoğlu, Kemaliyeli Fotoğraf Sanatçısı Lütfi Özgünaydın da katıldı.
Toplantı da konuşan ERGAB Başkanı Sedat Sevim, her ay organize edilen toplantılar ile üyelerini buluşturduklarını belirterek, Aralık Ayı İstişare ve Dayanışma Toplantısı'na ev sahipliği yapan Kemah eski Belediye Başkanı ve TBMM Başmüşaviri Hüsamettin Şanal'a teşekkür etti.


Kurumsal yapıya kavuştu
ERGAB'ın kısa sürede kurumsallaştığını ve üstlendiği misyonu en iyi şekilde yerine getirdiğini dikkat çeken Başkan Sevim, "İstanbul'da gazetecilik görevini yürüten çok sayıda hemşehrimizi ERGAB çatısı altında buluşturduk. Erzincan sevdalısı gazetecilerle gönül birlikteliği sağlayarak, büyük bir aile olmayı başardık. Kuruluşumuzun üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen İstanbul'da, Erzincan sivil toplum kuruluşları arasında önemli bir yere geldik” dedi.


Toplantıya ev sahipliği yapan TBMM Başmüşaviri Hüsamettin Şanal da konuşmasında, Erzincanlı gazetecilerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "İstanbul gibi metropol bir şehirde Erzincanlı gazetecilerin bir çatı altında toplanmasını çok önemsiyorum. Hepinizi tebrik ediyorum”şeklinde konuştu.


Çalışmalar değerlendirildi
ERGAB’ın çalışmalarının da değerlendirildiği toplantı sonunda ERGAB Başkanı Sedat Sevim, toplantıya ev sahipliği yapan TBMM Başmüşaviri Hüsamettin Şanal'a, el işçiliğiyle yapılmış ve her renkte yazma özelliği taşıyan Kaligrafi Kalem hediye etti.